PoPrawne Lekcje

Każdy pewnie słyszał o tym, że nieświadomość prawa szkodzi. Być może niektórzy przekonali się o tym na własnej skórze. Rzeczywiście tak jest - lepiej znać swoje prawa i obowiązki, niż nie mieć świadomości w tym zakresie. Moim celem jest edukacja prawna od najmłodszych lat. Uważam, że lekcje prawa powinny odbywać się już od podstawówki. Ponieważ w szkole nie ma aktualnie przedmiotu "prawo" , postanowiłam stworzyć ofertę lekcji o prawie.

Poza tym, że jestem radcą prawnym i mediatorem, a zatem posiadam wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa i rozwiązywania konfliktów, jestem też rodzicem i trenerem. Posiadam doświadczenie w pracy z z dziećmi i młodzieżą - na co dzień prowadzę zajęcia wspierające rozwój emocjonalno - społeczny dzieci i młodzieży oraz lekcje prawa dla najmłodszych.

Edukacja jest moją wielką pasją. Bliska jest mi pedagogika Jespera Juula, Marii Montessori, Janusza Korczaka, Pozytywna Dyscyplina, Porozumienie bez przemocy.

Moje autorskie lekcje prawa - PoPrawne Lekcje opracowałam, by przybliżyć dzieciom i młodzieży świat prawa i prawników. Uświadomić i zainteresować tym tematem.

PoPrawne Lekcje nie są wykładem, a warsztatem. Zależy mi na tym, by uczniowie mogli nie tylko poznać teorię, ale przede wszystkim aktywnie wziąć udział w zajęciach. To praca warsztatowa zawsze najbardziej podoba się uczestnikom i powoduje, że zdobyta wiedza zostaje w głowach.

Przygotowałam ofertę warsztatów poruszających, w mojej ocenie, najistotniejsze dla młodych ludzi tematy z zakresu prawa. Warsztaty przeprowadzane są w przyjemnej atmosferze, są dostosowane do wieku uczestników. O prawie opowiadam w sposób zrozumiały - nie używam języka prawniczego.

Warsztaty można zrealizować jako cykl (wszystkie), albo wybrać jedynie te, które najbardziej są potrzebne w dalej klasie. Jeśli na liście nie ma tematu, którego potrzebujesz - napisz do mnie - przygotuję warsztat dedykowany dla Twojej klasy.

Lekcje prawa, to nie tylko dobra zabawa, ale też budowanie świadomości prawnej od najmłodszych lat.

Warsztaty dla przedszkolaków

Aktualnie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie prowadzi projekt edukacji prawnej, w ramach którego lekcje prawa (według mojego scenariusza) mogą odbyć się w przedszkolu bezpłatnie (na obszarze właściwości OIRP w Warszawie). Temat lekcji: prawo i prawnicy. W celu zgłoszenia chęci udziału w projekcie - skontaktuj się ze mną.

Warsztaty dla klas 1-3

  • O prawie i o prawnikach - prawo i zawody prawnicze

Warsztaty dla klas 4-8

  • Świadomy obywatel - elementy prawa konstytucyjnego
  • W prawniczym świecie - zawody prawnicze
  • Proszę wstać, Sąd idzie! - wymiar sprawiedliwości i postępowanie sądowe
  • Co zrobić, by z rodziną wychodzić dobrze nie tylko na zdjęciach? - elementy prawa rodzinnego i spadkowego
  • Dozwolone od lat 18-stu - a co wcześniej? - elementy prawa cywilnego
  • Nieletni, małoletni, pełnoletni - czyli o odpowiedzialności karnej - elementy prawa karnego
  • Jak nie zaplątać się w sieć... Internetową - elementy prawa cywilnego i karnego
  • Powstał spór i co dalej? - mediacje

Jeśli zainteresowały Cię PoPrawne Lekcje i chcesz otrzymać szczegółową ofertę  - napisz do mnie:

16074.jpg
© 2020 poprawnerodzicielstwo.pl. All Rights Reserved.