PoPrawne Lekcje

Jestem autorem warsztatu pod nazwą "PoPrawna Lekcja". Moje autorskie warsztaty są skierowane do Dzieci i Młodzieży. Są to warsztaty o prawie i o prawnikach.

Stworzyłam je po to by zapoznać Dzieci z tematyką dla nich nieznaną - jaką jest prawo i zawód prawnika.

Na PoPrawnych Lekcjach opowiadam Dzieciom kim jest prawnik i czym się zajmuje. Wspólnie zastanawiamy się co to jest prawo, a także z jakimi sytuacjami z zakresu prawa mogą spotkać się w życiu codziennym.

Uczestnicy poznają zawody prawnicze: radca prawny, adwokat, sędzia, prokurator.

Odpowiadam na tysiące trudnych dziecięcych pytań i pozwalam przymierzyć togę – ku radości głównie Chłopców (każdy przecież chciałby wyglądać jak Batman :)).

Podczas warsztatów sala klasowa zmienia się w salę rozpraw, a uczestnicy zamieniają się w sędziego, radcę prawnego, adwokata, prokuratora, oskarżonego, świadków i publiczność. Przeprowadzamy rozprawę sądową na podstawie historii (bajki), której jestem autorem.

Na koniec wspólnie robimy pracę plastyczną.

Na PoPrawnych Lekcjach towarzyszą mi PoPrawne Lalki, czyli lalki ubrane w togi.

Warsztaty organizuję w przedszkolach i szkołach podstawowych - dla Dzieci w wieku od 4 do 14 lat. 

Lekcje odbywają się zarówno na żywo jak i online.

Na początku warsztatu zadaje Dzieciom pytanie: kim chciałyby zostać w przyszłości. Padają odpowiedzi: piłkarzem, weterynarzem, malarzem, youtuberem itp. Nikt nie chce zostać prawnikiem. Pewnie dlatego, że nie zna tego zawodu.

Na zakończenie warsztatu ponawiam pytanie i wówczas okazuje się, że średnio 1/3 uczestników zgłasza, że chce zostać prawnikiem!

Dlatego właśnie myślę, że warto edukować o moim zawodzie od najmłodszych lat, co też z ogromną przyjemnością czynię na PoPrawnych Lekcjach.

Jeśli chcesz by w przedszkolu albo szkole Twojego Dziecka została zorganizowana lekcja prawa,
zgłoś się tutaj:

16074.jpg
© 2020 poprawnerodzicielstwo.pl. All Rights Reserved.